Rak i dieta cudów pH

Jednym z najważniejszych punktów diety cudu pH jest to, że można zapobiegać nowotworom i odwrócić je, stosując zasady tej diety. Chociaż oświadczenia te wywołały pewne kontrowersje w świecie zdrowia , wiele osób przyznaje, że dieta pH cudu ma zastosowanie w odwracaniu raka i poprawie ogólnego poziomu zdrowia.

Według dr. Roberta Younga, twórcy diety cudów pH, rak nie jest chorobą jak się powszechnie uważa. Jest to efekt kwasów metabolicznych, które są gromadzone we krwi, a następnie uwalniane do tkanek. Według dr Younga, rak jest w rzeczywistości kwaśnym płynem, który przenika do komórek, tkanek i narządów. To nie jest mutacja komórek.

Żaden stan nie dzieje się bez przyczyny. Istnieją wyraźne i bezpośrednie przyczyny raka, a jak pokazują książki o cudownym pH, przyczyną raka jest nadmierna kwasowość. Choroby takie jak rak są spowodowane kwasicą ogólnoustrojową, która ma skrajnie niskie pH (poniżej 7,4). Każde pH poniżej 7,0 uważane jest za kwasowe, a im niższe pH, tym wyższy poziom kwasowości w ciele człowieka.

Na poziomie komórkowym komórki konsumują spożywany pokarm i wytwarzają kwasy metaboliczne. Kwasy te są normalnie wydalane przez organizm przez pot lub mocz. Kiedy konsumujesz ogromną ilość kwaśnych pokarmów i prowadzisz styl życia, który wytwarza jeszcze więcej kwasowości, twoje ciało nie wie, co zrobić z resztą kwaśnych odpadów. Kiedy regularnie spożywasz bardzo kwaśne pokarmy, twoje ciało po prostu nie ma wystarczającej ilości energii, aby pozbyć się nadmiaru kwasów. Zbierają się w ciele i powodują zakłócenia na poziomie komórkowym.

Kwasy metaboliczne są najpierw przechowywane we krwi, a następnie są przechowywane w tkankach. Gdy kwas jest przechowywany w tkance, powoduje chorobę, choroby i tkanki nowotworowe. Rak jest kwaśną cieczą z metabolizmu, który gromadzi się w organizmie. Wpływa na otaczające ją komórki i, podobnie jak zgniłe jabłko w beczce, efekty rozprzestrzeniają się z komórki na komórkę powodując chorobę. Rak nie składa się ze zmutowanych komórek. Same komórki nie zmieniają formy, ale mają ograniczoną funkcję ze względu na obecność nadmiaru kwasu metabolicznego. Nie ma czegoś takiego jak “komórki rakowe”; komórki są właściwie normalnymi komórkami, które stały się bardzo kwaśne.

Jedną z najbardziej zaskakujących części związku między pH a rakiem jest fakt, że nowotwory rzeczywiście pomagają ciału. Tworzą się w obszarach, w których kwas metaboliczny staje się coraz większy i pełni funkcję komórkową. Nowotwory są próbą twojego ciała zapobiegania rozprzestrzenianiu się kwaśnych komórek na inne części ciała. Guz jest właściwie drogowskazem do miejsca, w którym organizm zbiera zbędny kwas metaboliczny. Niektórzy ludzie są genetycznie predysponowani do gromadzenia kwasu metabolicznego w określonych miejscach. Dlatego niektóre rodziny mają historię chorób, na przykład raka piersi.

Guzy same w sobie nie są problemem, ale są tylko oznakami tego, co dzieje się w tej części ciała. Gdy nowotwór ulega przerzutom, jest to oznaką kwasowego stanu przenoszącego się do innych komórek i powodującego ich zakwaszenie.

Rak nie jest czymś, co ludziom się nie podoba. Formowanie się raka w ciele jest oznaką wyborów, których dokonujemy w tym, co jemy, co pijemy i jak żyjemy. Alkaliczny styl życia, który koncentruje się na diecie alkalicznej i innych zachowaniach uspokajających, będzie znacznie mniej skłonny do wywoływania raka, jeśli w ogóle. Zakwaszony styl życia i dieta będą pełne bólów związanych z gromadzeniem się kwasu metabolicznego, który w skrajnych przypadkach może prowadzić do raka.

lil kim

Links