Kiedy osoby słyszą słowo “dieta”, natychmiast myśli o utracie wagi. Skupienie się na szczupłości w naszym społeczeństwie utożsamiało to słowo z zrzucaniem kilku kilogramów. Jednak dieta naprawdę oznacza jakiekolwiek jedzenie lub napoje, które wkładasz do swojego ciała. Dieta, którą spożywasz, ma głęboki wpływ na ogólny stan zdrowia. Dieta pH to nie tylko dieta na odchudzanie. W rzeczywistości pierwszy tom tej popularnej serii poświęcono ogólnie zdrowiu. Co ma wspólnego starzenie się z pH i kwaśną oraz alkaliczną żywnością? Niektórzy eksperci twierdzą, że powodem, dla którego starzejemy się, jest całkowite spożycie kwaśnych pokarmów. Teorią jest, że starzejemy się, ponieważ nie pozbędziemy się skutecznie odpadów i toksyn nagromadzonych w naszych ciałach.

Spalamy składniki odżywcze w naszych komórkach, aby uzyskać energię, utrzymać temperaturę ciała i sprawić, by nasze ciało działało prawidłowo. Bez względu na to, jaki rodzaj jedzenia jesz, warzywa lub mięso, kwas lub zasadowość, jedzenie dla smakoszy lub śmieciowe jedzenie, składają się z tych samych elementów: węgla, azotu, wodoru i tlenu.

Aby prawidłowo funkcjonować, komórki wykorzystują te składniki odżywcze. “Utleniają” je lub spalają w naturalnych kwasach: kwasach węglowych, kwasach moczowych, kwasach mlekowych i kwasach tłuszczowych. Komórki wyrzucają te kwasy jako odpady do moczu i potu. Kiedy ciało działa prawidłowo i w zrównoważony sposób, te odpady kwasów nie stanowią problemu. Ciało może się ich pozbyć szybko i łatwo, a można utrzymać normalne pH około 7,4.

Jednak współczesny sposób życia spowodował, że nasze ciała nie były w stanie prawidłowo pozbyć się kwasów. Brak snu, brak ruchu, przemęczenie, stres, palenie tytoniu, zanieczyszczenie i dieta o wysokiej zawartości kwasu (ciężkie w mięsie i produktach mlecznych), wszystko to zapobiega naszemu organizmowi prawidłowej eliminacji tych kwasów. Jest zbyt dużo kwasu z tego stylu życia i czynników żywieniowych, a organizm po prostu nie może się go pozbyć.

Co gorsza, współczesne praktyki rolnicze i produkcji żywności powodują, że żywność jest bardziej kwaśna niż kiedyś. Minerały kwasów nieorganicznych, takie jak chlor, fosfor i siarka wpływają do mięsa, zboża i roślin okopowych poprzez glebę, jakość powietrza i praktyki rolnicze. Zużywamy więcej minerałów kwasów nieorganicznych niż kiedykolwiek wcześniej. Wszystko to przyczynia się do niezdolności naszych ciał do pozbycia się kwasu.

Dieta o cudownym pH jest idealną równowagą dla naszego zakwaszonego życia, które powoduje przedwczesne starzenie się. Starzenie się występuje z powodu gromadzenia się w organizmie kwaśnych pierwiastków. Zdrowe komórki mają naturalnie lekko zasadowy poziom pH, a ponieważ kwas i zasady są chemicznymi przeciwieństwami, wysokie poziomy kwasów niszczą komórki.

Aby zatrzymać starzenie i odwrócić wpływ kwaśnych uszkodzeń na komórki, należy rozpocząć alkalizowanie diety zgodnie z zasadami określonymi w diecie cudów pH. Musisz pomóc ci rozwinąć lepszy system, aby pozbyć się kwaśnych odpadów. Następnie musisz ułatwić mu wyciąganie starych odpadów z ciała.

Pierwszym krokiem jest picie dużej ilości wody, zwłaszcza wody alkalicznej wolnej od kwasów. Tylko 4 szklanki wody alkalicznej są skuteczniejsze niż 8 szklanek zwykłej wody. Jonizatory wody są dostępne, aby pomóc w tworzeniu wody alkalicznej w zaciszu własnego domu. Ta woda pomoże wypłukać twój system i pozbyć się narastającej w nim kwasowości.

Dieta pH zachęca również ludzi do spożywania w diecie większego procentu żywności alkalicznej. Środki alkalizujące pomogą przywrócić równowagę do organizmu i wypchną resztki kwasów powstające z organizmu. Według fanów diety pH, wyniki są bardziej młodzieńczym blaskiem, większą energią i łagodzą niektóre objawy starzenia, takie jak zapalenie stawów.

lil kim

Links